Hra pro náročné

Zdeněk Hanka » Blog » Hra pro náročné

28.12.2014, Zdeněk Hanka

Jde o hru založenou na zákonitostech z oboru epidemiologie. Dovoluji si však předeslat, že jde o hru, která vyžaduje jistou porci smělosti, možná na hranici sázky.

Běží zde o hru potenciálně vyvolávající závislost, které se účastník už nikdy nemusí zbavit a navíc zavlečení do hry je vysoce nakažlivé. Otevřeně se proto obracím na ty, kteří z čehokoli, co neznají mají obavy, aby se účasti zřekli. 

Pravidla hry jsou jednoduchá: 

Účastník přímo vstoupí do hry tím, že se bez vysvětlení usměje na zcela cizího člověka na ulici, v dopravním prostředku, na protijedoucím schodišti, ve zdviži, kdekoli a to způsobem upřímným, povzbudivým, příjemným, hřejivým, vlídným a opravdovým, jako by člověka, kterému takový úsměv adresuje, znal již od pradávna. Věc však není tak jednoduchá. Vedle úsměvu zřetelně adresátovi řekne číslo úsměvu toho dne. Například autobusem pojede paní ve zralém věku, drží nákupní tašku a při vystupování z autobusu se zřetelně a vstřícně usměje na studenta, který chce právě nastoupit, jako na dobrého známého. Hned na to mu zřetelně například řekne: "Dvacet osm." To znamená, že od rána tekto už překvapila dvacátého osmého člověka. 
Hra je plošná a je platná pro každého bez ohledu na pohlaví, věk, jazyk, jakékoli vnější znaky. Je spuštěna celoplošně a do života zavedena dnem prvního ledna dva tisíce patnáct.

Přeji všem šťastný a veselý celý rok 2015

Komentáře

Antispamová ochrana: Je-li dnes středa, co bude zítra?