Hráč, který drží slovo

Zdeněk Hanka » Blog » Hráč, který drží slovo
6.1.2016, Zdeněk Hanka

Tehdy se léto pod modrou oblohou rozpálilo naplno. Řekl jsi mi tehdy, že o Vánocích se ozveš. Díval ses do budoucnosti zpříma a pevně. Ty jsi to věděl. Nechtěl jsi po sobě zanechat tísnivý dojem. Uzavřeli jsme tehdy podivnou dohodu. O té naší zvláštní dohodě jsem napsal právě sem dne prvního srpna a stať nadepsal Kontakt. 

Bojoval jsi přesně o dva týdny déle, než jsi tehdy v létě odhadl. Znal jsi svůj neodvratný osud a za onu bránu smíření a trvalého klidu jsi vkročil právě dnes, před dvěma hodinami. Mluvili jsme spolu před několika dny a ještě jsme plánovali, že se za tebou v týdnu vypravíme do Edmontonu.  Chtěl sis s námi povídat o tolika tématech. Snažil ses o pevný hlas, ale síla z něj už unikala. Teď se s tebou chci a musím podělit o něco, co ti možná navodí souhlasný úsměv, který už nemám možnost vidět.

Mám spolehlivé auto, ty to víš. Vraceli jsme se večer domů a zbývalo nám ještě šestnáct kilometrů. Teď už vím, že to byla přesně doba, kdy jsi pokynul našemu světu na rozloučenou. Nedovedeme si vysvětlit, proč právě v tom okamžiku motor proměnil svůj hladký a měkký chod a ručička otáčkoměru spadla, motor nějakou chvíli hrozil, že se nadobro odmlčí. Na vhodném místě jsme zastavili a chtěli věci přijít na kloub. Zařadil jsem neutrál a zvolna přidával plyn. Teď motor už však běžel lehce, měkce a hladce a pod kapotu se vrátil klid a smíření. 

Zprávu jsem se dověděl ve třičtvrtě na jedenáct. To je čas, který je zachycen na průvodní koláži u stati Kontakt. 

 

Já vím, že jsi vždycky měl smysl pro hru.

Komentáře

Antispamová ochrana: Napište číslo 100 slovem