Proč ne?

Zdeněk Hanka » Blog » Proč ne?
13.1.2017, Zdeněk Hanka

Jennifer má české kořeny. Sama už má někdy s češtinou potíže, ale je si dobře vědoma toho, že má českou krev. Patří k těm, kteří své nejlepší schopnosti a talent uplatňují daleko za hranicemi vlasti svých předků. Profesně se zabydlela ve filmovém průmyslu, své vysokoškolské studium absolvovala v Kanadě a velmi brzy si získala respekt v pozici scénické architektury v televizi i ve filmu, přímo v srdci kanadského „hollywoodu“, ve Vancouveru.

Se svým brazilským přítelem se vydala na cesty a společně si užívají svobod, které leží před nimi. Jennifer mi poslala odkaz na svůj Instagram a já jsem se jí zeptal, zda mohu tento odkaz nabídnout i na této své stránce. Ty obrázky jsou úžasné svou náladou i obsahem. Ráda souhlasila a zde tedy je odkaz.

https://www.instagram.com/greatfultravel/

Proč se chci podělit s Vámi, kteří na mou stránku tu a tam nahlédnete? Protože takto příjemná je svoboda v praxi a takový je obraz té části světa, která je laskavá, prosluněná, moderní, vstřícná, přátelská a kreativní. Prostřednictvím nádherných a láskou prozářených snímků nás Jenny a Leo vezmou na cestu. Vlastně nezáleží na tom odkud záběr právě je. Navštívíme s nimi místa malebná i velkolepé monumenty, mimo jiné Řím, Honolulu, Český Krumlov, Rio de Janeiro, Mnichov nebo Vancouver. Ta místa jsou vlídná.

Cestování je zdravé a potřebné, neboť vede nejen k poznání, ale také k pokoře. Svět je totiž malý a času je málo.

Ještě si dovolím připojit dva písňové texty, které se mi vybavily, při pohledu na fotografie. Jeden pochází z textařské dílny Eduarda Krečmara a tady přikládám i samotný zpěv

https://www.youtube.com/watch?v=vzzYFlH4DMs

Mějte se rádi

Denně po chodníku člověk přechází, má hrst otazníků, náruč nesnází. Jiné lidi míjí, co kdo o kom ví? Všichni city skryjí, jak tajemství.

Tak se mějte trochu rádi, to nic nedělá, jen k smíchu to svádí ta tvář umělá, jen se rádi trochu mějte, nic vám nebrání, o slávu se dělte i o zklamání.

Když jsou si dva bližší a trošku se slyší, to útrapy ztiší a strach zahání. Jenom k smíchu vážně svádí ta tvář umělá, tak mějte se rádi, to nic nedělá.

Někdy vedle sebe lidi vyrostou, přitom je to zebe, jak si cizí jsou. Někdy i své lásce málo rozumíš, blíž jí chceš jen krátce, víc neumíš.

Tak se mějte trochu rádi, to nic nedělá, jen k smíchu to svádí ta tvář umělá, jen se rádi trochu mějte, nic vám nebrání, o slávu se dělte i o zklamání.

Když jsou si dva bližší a trošku se slyší, to útrapy ztiší a strach zahání. Jenom k smíchu vážně svádí ta tvář umělá, tak mějte se rádi, to nic nedělá.

a ten druhý text – inu, The Beatles. Zde nabízím pouze úryvek:

We Can Work It Out

Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend. I have always thought that it's a crime.

So I will ask you once again - try to see it my way, only time will tell if I am right or I am wrong

While you see it your way, there's a chance that we may fall apart before too long.

We can work it out, we can work it out.

 

Komentáře

Antispamová ochrana: Napište číslo 100 slovem
Radka J. - 13.6.2017 10:15
Moc krásné fotografie. Nádhera.
Odesláno z IP: 86.49.151.129