Pro "Hádej"

Zdeněk Hanka » Blog » Pro "Hádej"
18.2.2017, Zdeněk Hanka

Trochu si lámu hlavu nad přátelským výkřikem ze strany některého z čtenářů nebo čtenářek. Ten výkřik se vynořil mezi ohlasy čtenářů a je mi milý. Nepátrám, ta záhada mi nevadí. Tak tedy tu veselou příhodu z natáčení? Tedy z natáčení piva? Nebo z natáčení motoru té nenapodobitelné modré aerovky? Náhodou jednu příhodu z natáčení v rukávu mám, ačkoli nevím nebo snad tuším, komu ji vlastně adresovat.

Jde o příhodu z natáčení několika žejdlíků biologického materiálu k laboratornímu zpracování. Váhám, protože veselost mini příhody je spíše za hranicí přijatelnosti. Ubezpečuji svého čtenáře či čtenářku o její pravdivosti a také o tom, že jsem dále nezkoumal logiku případu.

Před nějakou dobou jsem odebíral v rámci svých pracovních zásahů krev ze žíly. Tehdy je třeba vyhovět protokolu a ověřit pečlivě jméno osoby, jíž je krev odebírána. Zeptám se na jméno, čta si je souběžně z odběrového štítku. Pak ještě v případě jmen nejednoznačných nabídnu štítek se jménem k přečtení a překontrolování přímo jedincem, jehož se proces týká.

„Děkuji. A můžete se ještě, prosím, podívat a přečíst si vaše jméno a datum narození, zda to mám správně?“

„Oh, velice rád bych, ale, nezlobte se, já jsem slepý. Já nevidím. Jak jste to četl prve, to bylo správně.“

„Promiňte, to jsem opravdu nevěděl, omlouvám se...“

„...nic se nestalo, to nic, opravdu. To je v pořádku. Pokud si ale chcete ještě ověřit mé jméno a datum narození, můžete si je přečíst tady. Tady, na mém řidičském průkazu.“

A pohmatu mi podal zmíněný dokument. Odmlčel jsem se a tiše odebral krev.

Muž se dostal do péče zdravotnického personálu. Avšak ještě dlouho mě provázela představa, jak tento muž bílou hůlkou oklepává vozy na parkovišti a hledá ten svůj.

A pak?

Pak ho nalezne.

 

Komentáře

Antispamová ochrana: Napište číslo 100 slovem
Radka J. - 13.6.2017 10:15
Ty uděláš ze všeho takovou Hankovinu, že to svět neviděl :-)
Odesláno z IP: 86.49.151.129