Ano, právě dnes.

Zdeněk Hanka » Blog » Ano, právě dnes.
23.6.2017, Zdeněk Hanka

Dnes totiž přichází na svět třista padesát tři tisíc dětí. Hned v první sekundě se narodili čtyří novorozenci. 

Ta miminka, která dnes poprvé zaplakala, se navzájem neznají. Ba dokonce ještě ani nevědí, jestli se narodila do správné doby a slušným, odpovědným rodičům, kteří jim zajistí bezpečí a pomohou jim roztáhnout křídla, až vyrostou. Ještě se neumějí dorozumět světem, už ale hrají tu hru s námi a už jsou platnými lidmi. Ty děti budou mluvit různými jazyky a přijmou taková pravidla a takové hodnoty, jaké jim okolní prostředí vštípí. Mám na mysli nás dospělé, tedy ty rozumnější. Budou tady, až tady nebudou mnozí z těch, kteří je radostně vítají a nebo si teď s úsměvem o nich čtou. Totiž, ta dnešní miminka budou obývat tento svět, určovat, co je správné a co ne. Budou o něco usilovat, na něco se těšit, radovat se, cestovat a taky se pro někoho trápit, protože i to patří do hry. To se ví, že chceme, aby ta jejich snažení byla pozitivní a byla završena úspěchem. Aby se žádné z těch miminek nedostalo do nebezpečí, aby bylo zdravé, ale také, aby každé z nich, podle svých možností, nějakým způsobem přispělo alespoň drobným pozitivním kamínkem do té veliké mozaiky; něčím příjemným, prospěšným, užitečným a milým.  Tu mozaiku jsme převzali od těch, co šli před námi. Máme v moci teď udržet tu úžasně bláznivou kouli plnou zeleně, měst, vody, větru, hudby, knih, obrazů, legrace, romantických večerů a každodenních svítání, aby se poklidně točila dál.

Víno, kterým připíjím na naši odpovědnost a na jejich zdraví, štěstí, lásku, životní uspokojení, radost, dobré zázemí, uplatnění talentů a spravedlnost, to není obyčejné. Jde o velmi lahodné červené suché víno s přívlastkem, modré rulandské, pocházející ze dvou násad odborně snoubených špičkovým vinařem a profesionálním sommelierem ze sluncem požehnaného kraje v okolí Niagara on the Lake v provincii Ontario. Sklenky pocházejí z českých skláren Bohemia s tradicí sahající do šestnáctého století. To není málo.

Pozvedám sklenku na báječnou budoucnost těch, kteří se na té cestě dnes připojili k nám a taky na odpovědnost naši, kteří budeme po nějakou dobu ještě kráčet s nimi, než je necháme jít. 

Komentáře

Antispamová ochrana: Napište číslo 100 slovem