Kechi

Zdeněk Hanka » Blog » Kechi
9.8.2017, Zdeněk Hanka

Vystoupila na jeviště stejně jako všichni ostatní soutěžící. Někteří z nich vyvolají úsměv, protože jejich víra ve vlastní talent je obrovitou bublinou, v níž se jejich skutečný talent ztrácí. 

Pak jsou zde jiní, kteří svým uměním uvedou celou diváckou obec v úžas. Píšu o America’s Got Talent. Někdy je to iluzionista, který posune hranici možného, následovaný artistou, doslova riskujícím svůj život a jindy chce z řady průměru vystoupit zpěvák. Právě v kategorii zpěvu soutěží Kechi.  Přesněji, sedmadvacetiletá Kechi Okwuchi.

„A co?“ nabídne se rychlá odpověď.

Tady si dovolím zvednout ukazovák: „Okamžik, prosím.“

Desátého prosince roku dva tisíce pět se vracela z prázdnin domů se svou školní třídou letem číslo 1145 společnosti Sosoliso Airlines. Tehdy jí bylo šestnáct a zpívala v dětském sboru ve své domovské zemi, v Nigérii. Do přistání zbývalo dvacet minut, když se stroj dostal do potíží a sto devět cestujících včetně posádky pochopilo, že se přiblížil okamžik setkání se smrtí. Spolu s ostatními prožívala vteřiny děsu a hrůzného očekávání i Kechi.

Letadlo se zřítilo a ti, kteří na místo neštěstí přijeli neočekávali, že by někdo z jednoho sta devíti lidí na palubě přežil. Pohled na ohořelé trosky rozptýlené po okolí spálil jakoukoli naději. Přesto, pokryta hořícími součástmi letadla, jevila slabé známky života Kechi Okwuchi, jedna ze dvou přeživších a jediná ze všech studentů.

„Vaše dcera žije,“ bylo sdělení lékařů, na které čekala její matka. Kechi utrpěla těžká zranění a popáleniny po celém těle a obličeji a absolvovala více než stovku operací. Sama říká, že to byla hudba, která jí pomohla vystoupit z postraumatické deprese a vrátit ji do života.

Kechi Okwuchi s hlubokými jizvami v obličeji po popálení jistým krokem vstoupila na jeviště soutěže America’s Got Talent před diváky. Nasadila a zpívala úžasně, lidé v sále vstali a aplaudovali ve stoje, Kechi si to zasloužila.

Soutěž pořád probíhá a Kechi postupuje dál a dál.

Zde se vnucuje spousta otázek k zamyšlení. Nabídnu alespoň některé z nich. Především, jakou sílu má v sobě člověk, který má pevnou vůli a sleduje svůj sen? A jakou hybnou mocí je nadána hudba, jako fenomén, který dokáže vést, motivovat a posilovat v osudových chvílích? A existují náhody? Jaký prst tehdy ukázal mezi troskami hořícího letadla na Kechi?

Soutěž talentů ještě probíhá, ale v mých očích Kechi už vyhrála.

 

Komentáře

Antispamová ochrana: Napište číslo 100 slovem