Prošel a přijat

Zdeněk Hanka » Blog » Prošel a přijat

1.4.2018, Zdeněk Hanka

Z celkového počtu 17 622 přihlášek z celého světa jsem byl spolu s dalšími dvaceti čtyřmi uchazeči vybrán pro vůbec první meziplanetární expedici.

S radostí, ale i obavou, se chci se svými čtenáři a čtenářkami podělit o zprávu, která mi byla doručena osobně zástupcem NASA. Po fyzických testech, psychologických vyšetřeních a na základě podrobných laboratorních závěrů jsem byl závazně vybrán pro očekávanou expedici na planetu Mars. Vyhověl jsem požadavkům, splnil potřebná kritéria a teď jako člen mezinárodní posádky se budu účastnit ostrého výcviku, který se má konat na vojenské základně na tichomořském ostrově Guam. 

Posádku tvoří tým velmi různorodý z hlediska věku, národnosti, vzdělání a profesního zaměření. 

Ukázalo se, že spektrum osobních zkušeností, které jsem mohl nabídnout, vyhovuje potřebám, které se během letu a po přistání na povrchu Marsu očekávají.

Jak známo, jde o expedici jednosměrnou a tedy z hlediska psychologického velmi nesnadnou. Protože však jde o dějinný úkol, odletím na Guam podle časového schématu. 

Pokud máte zájem o podepsání některé z mých knížek, anebo ještě lépe o zakoupení některé z nich, ještě to je možné. Z vedení NASA mám svolení účastnit se mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy 2018 v Praze. Uvítám, využijete-li této mimořádné příležitosti a setkáme-li se v květnu na knižním veletrhu nad mými knihami.

Komentáře

Antispamová ochrana: Je-li dnes středa, co bude zítra?
Jitka Kejřová - 5.4.2018 04:58
Gratuluji!!! Super pozvánka na autogramiadu Originalnĕjší pozvanku jsem jestĕ nikdy nedostala. Dêkuji a tĕšim se.
Odesláno z IP: 93.153.61.155