Stolujte na ponku

Zdeněk Hanka » Blog » Stolujte na ponku

26.6.2018, Zdeněk Hanka

Už jsem se chytil a vím, jaký je trend. Chci-li jít s dobou, musím v sobě mít něco z trhana a trochu z pobudy, štrejchnutého hledaným tulákem. 

Ráno vstanu a zrcadlo mě vyrozumí o tom, že vlasy, tedy ty zbývající, ukazují směry všech hurikánů. Díky za to. Abych zapadl mezi nás mladé, musím rozcuchání ještě nákladně dramaticky znásobit v kadeřnictví. Na sobě už mám džíny, které jen stěží drží pohromadě a košili, pocákanou barvou. Tu jsme už probrali na jiném místě. Nejpřitažlivějším alternativním prvkem k rozdrbaným džínům mohou být pytle, které visí až od poloviny hýždí. To bychom měli. Zdálo by se, že cáry oděvů může každý získat tím, že prostě nevyhodí to, co nosí už jen do dílny. Tady je však třeba ještě zasáhnout odborně a protáhnout příslušný kus oděvu vyorávačem brambor, přezdívaným čert. Teprve pak můžeme vyrazit na banket. 

Jenomže jak si zařídit byt? Je zpozdilá vize útulného koutku s pohodlným křesílkem v hřejivém barevném tónu. Lichá je představa květin na parapetu za záclonou. Trpíte bludem, věříte-li v příjemný koberec a tichou klidnou hudbu. 

Naopak. Rozdrásejte se o nýty v desce, pobité plechem, usedněte na sedačku urvanou z traktoru a dopřejte si nepohodu u oprýskaného stolku. Jen si musíte být jisti, že nebude rovný, nýbrž lichoběžníkový. Doplňte pomrkávající a trvale bzučící zářivkou, znamenitou službu však poskytnou i stínidla v podobě plechovek, prostřílených z brokovnice. Snad ještě bude třeba k ucelení koloritu sehnat vyřazený pitevní stůl a do kouta pohodit lopatu se zatvrdlým betonem. Tu však pouze za příplatek cestou objednávky a připravte se na pořadník. 

Na rustikální veteš je třeba šetřit, protože jen opravdu odborně omlácená radlice z pluhu nebo správně ohnutá tyč od dopravní značky vám udělá dobrou službu. 

Až překročíte umělecky naštípnutý práh do svého, takto soudobě zbídačelého brlohu s vlnitým plechem místo dveří, nemyjte se. Patří to k stylu. A až budete pro stupňující se tik chtít vyhledat lékaře, dbejte, aby i jeho ordinace ctila rustikální trend. 

 

Komentáře

Antispamová ochrana: Je-li dnes středa, co bude zítra?
Jitka Kejřová - 27.6.2018 05:30
Odesláno z IP: 93.153.61.155