Svět je bezpečnější, než si myslíte

Zdeněk Hanka » Blog » Svět je bezpečnější, než si myslíte

20.7.2014, Hana Juričková

Říká Matt Harding...

Matt Harding v roce 2005 sestříhal video z cest, které mu získalo první vlnu pozornosti a sponzora jeho dalších cest. Ve druhém videu se dostal na všech pět kontinentů. V roce 2008 vyrazil fanouškům dech třetím videem, do kterého zapojil tisíce lidí z celého světa.

"Nesmíte na ostatní koukat shora, nesmíte se k nim chovat, jako že jste bohatší a lepší než oni. Vždyť často jsou lidé v těchto oblastech šťastnější než bohatí u nás.

Je těžké lidem vysvětlit, že svět vůbec není tak nebezpečné místo, jako to z něj zprávy dělají. A nejen zprávy v USA, ale zprávy všude po světě. Zpravodajství informuje o tom, co se děje. A ty významné události jsou obvykle války, konflikty, exploze, terorismus. Ale každodenní realita těchto 'nebezpečných míst' je jiná.

Dřív jsem spoléhal sám na sebe. Ale cestování mne naučilo lidem více věřit. Zvlášť lidem, kteří se mnou přijdou tancovat. Kdokoli, kdo přijde, má myslím určitý pohled na svět a na ostatní lidi, který nás sbližuje. Je to takový filtr, jsou to zkrátka dobří lidé. Můžu jim věřit, můžu je požádat o pomoc. Ještě nikdy mne nezklamali."

Štěstí a tanec překračují kulturní a politické hranice a vyskytují se prakticky po celé planetě. Video Matta Hardinga je nádhernou ukázkou toho, že lidi z celého světa spojuje důležité pouto. Štěstí je nakažlivé. Málokdo se na video dokáže podívat a neusmát se u něj.

Komentáře

Antispamová ochrana: Je-li dnes středa, co bude zítra?