Sjeli jako blesk!

Zdeněk Hanka » Blog » Sjeli jako blesk!

6.12.2017, Zdeněk Hanka

To se rozumí, že sjeli po zlaté šňůře, jak se už na tu raně prosincovou návštěvu sluší a patří. Zamířili přesně, přistáli v České škole v Calgary.

To se rozumí, že sjeli po zlaté šňůře, jak se už na tu raně prosincovou návštěvu sluší a patří. Zamířili přesně, přistáli v České škole v Calgary.

Děti přijaly všechny tři bytosti z nadpřirozených světů vstřícně, vědouce, že se chovaly spořádaně. Pokud se přece jen nedostatky objevily, jistě se nedonesly do tusté knihy se zlatou ořízkou, uloženou přes rok na nebesích.

Celé odpoledne začalo výrobou loutek. Pod laskavým vedením loutkoherců z Boučkova loutkového divadla v Jaroměři naučily se děti vyrobit si vlastní loutky. Tím ale celé odpoledne teprve nabíralo výšku. Vlastní loutkové představení přišlo na řadu vzápětí. Na opravdové loutky v akci hleděly pak nejen děti, ale i dospělí. Věřili, že princezna bude zachráněna, tak jak velí příběh. Stalo se, radost a úleva ovládla sál.

Představení přišla dokonce dvě, protože potlesk hned po první jednoaktovce to oprávnil.

Nebylo dost na tom. České knihy ze slavné knihovny při České škole v Calgary – dobrá, slavné v lokálním měřítku – mohly být nabídnuty i k prodeji. Přirozeně jen ty, které knihovna ve svých policích chová dvojmo nebo i ve více exemplářích. Tady patří dík těm, kteří knihovnu sytí hodnotnými díly. Proč nezmínit, že knihovna dnes schraňuje na tři tisíce svazků.

Na pozadí toho všeho se prohýbaly tabule pod hostinou, která rychle vsakovala mezi hosty. Nabízely se totiž klasické obložené chlebíčky, taky štrůdl a jiné dobroty, které jinak v zemi javorového listu ke spatření nejsou. Tedy, řečeno otevřeně, není proto divu, že vůně přilákala čerta, anděla a Mikuláše.

Všichni jsme se shodli na tom, že celé předávání nadílky bylo víc, než prostou způsobnou legrací. Byla to prostě sranda.

Tím pádem vlastně všem unikla drobnost.

Mikuláš totiž před vystoupením zdvihl prach tím, že hledal berlu. Nebyla nikde, pátral po ní každý, kdo jen stopově o ní mohl vědět. Přesto někteří tvrdili, že v sále nutně musí být, vždyť ji viděli. Podařilo se ji lokalizovat těsně před vstupem na pódium. Vždyt stála celou dobu za dveřmi. Jistěže se všichni uklidnili.

To ale nic nezměnilo na tom, že na jeviště Mikuláš nakonec vstoupil bez ní. Kupodivu ji nikdo po něm nežádal.

Krásné a výstižné fotografie, dostupné na facebooku České školy v Calgary „hezky česky - calgary czech school“ pořídila Eva Lachendrová. A pokud tam nejsou teď, budou tam brzy. 

Komentáře

Antispamová ochrana: Napište číslo 100 slovem