Dějinné setkání

Zdeněk Hanka » Blog » Dějinné setkání
3.6.2017, Zdeněk Hanka

Calgary, město na řece Bow River v podhůří velebných štítů Rocky Mountains, se stalo 2. června  2017 dějištěm významného pracovního a společenského setkání.

Česká komunita v Kanadě, a v daném případě v Calgary, dává o sobě výrazně vědět a šíří dobré jméno své staré vlasti daleko za českou kotlinou. U společného jednacího stolu se sešli členové předsednictva Czech Business Association of Canada v čele s prezidentkou paní Kristýnou Rempel, zástupci Ministerstva zahraničních věcí České republiky v čele s Generálním konzulem ČR Ivanem Počuchem a Honorárním konzulem ČR Jerrym Jelinkem spolu se členy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a zástupci České televize v čele s obchodním ředitelem Hynkem Chudárkem.  Ozvěna českých aktivit na poli kulturním, vzdělávacím i obchodním je zřetelně slyšet v České republice, a proto si zde všichni velmi vážíme pozornosti, kterou nám reprezentace České republiky věnuje. Česká strana velmi dobře cítí, jak rozechvět naši strunu zde za oceánem. Delegace přivezla do české knihovny při České škole v Calgary nádherné knížky a taky velmi hodnotnou českou filmovou tvorbu na DVD pro účely prohlubování povědomí o kulturním životě v malé a nádherné zemi v Evropě zde mezi krajany.

Během setkání se s nadšením a upřímným zájmem otevřela řada témat a možností, které mohou dále prohloubit důstojnou stopu české identity zde v zemi javorového listu. Taková setkání, vedená vpravdě srdcem, přinášejí nejlepší výsledky a my se těšíme na naplnění načrtnutých představ a samozřejmě na další setkání.

Komentáře

Antispamová ochrana: Napište číslo 100 slovem