Hedvábný řetěz

Citlivě napsaný příběh dotýkající se tématu šikany a života dítěte, které se stalo terčem nesmyslných intrik. Třebaže autor nepřekročil hranici programové jímavosti, děj spolehlivě chytí za srdce a přiměje čtenáře zamyslet se nad lhostejností. Zatímco dospělí vedou svůj komplikovaný zápas, na jedné straně vedený záludnými praktikami, hnaný usilováním o prestiž a na druhé straně plný sveřepé obrany, přímočarý pohled dětskýma očima dává nahlédnout do dětského způsobu uvažování a zdánlivě bezradného pátrání po smyslu a řešení. Věrohodnost jednání dospělých a přesvědčivá znalost dětského vnímání zařazuje román mezi knihy určené každému citlivému čtenáři bez ohledu na jeho věk

Co na to spisovatel? 

Hedvábný řetěz

S respektem a v pokoře čtu recenze a ohlasy čtenářů. Myslím, že to je důležitá lekce pro autora. Přesto jsem se nad jedním ohlasem pozastavil a oddálil text, abych uvažoval. „Jakže? Šikana ve skutečnosti že neexistuje? Kdo bloudí? Já, jako autor nebo někdo z čtenářů je odtržen od života?“ Ba co hůř, výklad takového závěru by teoreticky mohl být dvojí. To samozřejmě domýšlet nechci.

V každém svém příběhu usiluji o raport na dvojí lince. I Hedvábnému řetězu jsem se snažil vdechnout notu dramatického rytmu. Moc bych však přál ne sobě, ale všem těm, kteří jsou terčem otrávených šípů šikany, aby ten čtenářský názor byl pravdivý a šikana se skutečně propadla do minulosti.

                                                                                                                        

Naladíme se...

A jak to vidí čtenář?

Střípky čtenářů

Dobby

pěkně popsané páry, co děti nemůžou mít a ti co je mají, tak si jich neváží. příběh je napínavý a moc jsem fandila hlavním představitelům.

nakladatelství Mezera

ted nevím, esik to bude lichotka či pohanění, ale prý druhá český wievegh, který se hodí jak na čtení do vany, tak do autobusu .)

Michelle13535

Kniha znovu prečítaná na dva nádychy tak ako som vlastne u tohoto autora zvyknutá. Opäť ani táto jeho kniha nesklamala a znovu presvedčila o tom, že autor má nielen dobré srdce, ale hlavne má čo povedať čitateľovi spôsobom, ktorý v ňom aspoň na nejaký čas, keď nie navždy, zanechá hlbokú myšlienku a nasmeruje ho na správnu cestu k hodnotám na ktorých začína a končí život. Spôsob akým autor dokáže prepletať viacej dejových línií je brilantný! Práve mňa tento príbeh presvedčil o tom, že adopcia je vec, ktorá je ušľachtilá a pomôže zabezpečiť šťastie všetkým zúčastneným stranám. Zmenila som názor, ktorý bol do jej prečítania dosť odlišný. Aj keď autor za pomoci príbehu vykreslil oveľa hlbšiu myšlienku ako príbeh adoptovaného dievčatka a jeho rodičov. Kniha má množstvo skrytých odkazov. Je o ľudskosti, láske, ješitnosti, moci, zákernosti a sile vyzbrojenou mocou a peniazmi, zle ale aj dobre. Záver knihy znovu ponúka možnosť čitateľovi si príbeh dokresliť spôsobom aký uzná za vhodné a možno nasmerovať svoje konanie v jeho osobnom príbehu iným a hlavne tým lepším a plnohodnotnejším smerom. Nenechá vás ju nedočítať do konca. Určite ju odporúčam prečítať. Je to fantastické čítanie!!!! :-)

Ivka83

Veľmi pútavé a čítavé, je veľmi pravdepodobné, že knihu odložíte až neskoro v noci po prečítaní celej. Pre pána Hanku veľmi charakteristický štýl písania prirodzeným spôsobom umožní prežívať radosti aj strasti novej rodiny spolu s nimi, pri čítaní sa nahlas smiať alebo aj cítiť hrču v hrdle. 

V súčasnosti, keď počet neplodných párov každý rok pribúda a podľa lekárov bude tento jav čoraz častejší, považujem spracovanie tejto témy za výnimočne prínosné a túto výbornú knihu odporúčam prečítať každému.

JitkaW 

Příběh malé dívenky, která je terčem šikany, má v sobě všechno. Především je aktuální. Je také jímavý a zmáčkne vám srdce a zrovna tak je dramatický a nepostrádá napětí. Nejde vůbec o samoúčelné dobrodružství, ale Zdeněk Hanka čtenářům něco důležitého a potřebného sděluje. Knížka malá svým formátem a obrovská svým sdělením.

simonabr

Velmi zajímavý, hluboký a čtivý příběh, řešení šikany sice na můj vkus trochu moc radikální a konec už byl poměrně dost nepravděpodobný, ale celkový dojem dobrý, když potkám další knihy autora, ráda si je přečtu.

ČECHY KRÁSNÉ, ČECHY MÉ (MY BEAUTIFUL BOHEMIA)/Zdeněk Hanka

Všichni jsme v těch letech vyhlíželi Velký Třesk

 

 

MINUTU PŘED LEONARDEM (ONE MINUTE BEFORE LEONARDO)/Zdeněk Hanka

Chudák ženská. Vtip byl v tom, že jsem chtěl předběhnout slavný Mistrův okamžik. Myslím, že se to tak úplně nepovedlo, přiznávám se.