Knihoběžník

Až na nejvyšší evropský vrchol se snaží vyšplhat kniha Hrátek 

Zvířátka na soustředění v Chamonix

 

Zvířátka na obhlídce terénu v Lillehammeru

Ježek se nominoval na závodech světového poháru ve skocích na lyžích, delfín si odskočil na festival norské literatury a ostatní zvířátka si prošla olympijské muzeum

 

Slovo autora

Jak to bylo…

Ke vstupu k hodnotám v trezoru je třeba několika klíčů. Pokud byť jeden schází, těžká ocelová stěna trezoru se nepohne. Je-li uvnitř dobrý hodnotný čin, pak jsou ty klíče pomyslné, ale o to obtížnější může být potřebné zámky odemkout. Je třeba mít Nápad, Cíl, Schopnosti, Odvahu, Spolehlivé spolupracovníky, Nadšení, Vytrvalost a Umění vykročit. Někde musely být všechny klíče pohromadě, někdo je musel držet v ruce a musel dokázat odemknout pomyslný trezor. Přesně tak si představuji zrod slovenského Knihobežníku. Knihy se dostanou k lidem velmi neobvyklou a neobyčejně krásnou cestou. I na straně čtenáře je totiž třeba předpokládat soupravu klíčů. Těmi jsou Důvtip, Smysl pro hru, Zájem o slovesné umění, Zdravý duch a Čestnost.

Lokomotiva Knihobežníku se pomalu rozjela, ohromná kola se dala do pohybu a zvolna nabrala rychlost. Dnes uhánějící Knihoběžník dávno přesáhl hranice Slovenska, jeho pomyslný vlak letí po kolejích doslova celého světa a knihy skutečně žijí. Za to patří rušňovodičom a strojvůdcům veliký dík.

Stejně hravě jako zvířátka zvládají i naši sportovci v Soči! A zvířátka jsou u toho!

 

Hravá zvířátka si tentokrát vyrazila na Eiffelovku!!!!

 

Na Paříž z nadhledu z výšky Eiffelovy věže se chtěla mrknout zvířátka z knížky plné veselých básniček a zvířátek, které nakladatelství Albatros připravilo malým čtenářům pro radost ve spolupráci s autorem veršů a obrázky od dětí z Klokánku. Tento luxus jim dopřála věrná čtenářka a knihoběžnice v jedné osobě při svém pobytu v Paříži.

Projekt Knihoběžník

Tisíce knih byly rozmístěny po veřejných prostranstvích a v dostupných budovách, aby je mohli čtenáři najít, přečíst, doplnit jejich příběh na tomto webu a poslat dále.Knihy, které se zapojily do projektu, jsou už od začátku neobyčejné. Žádnou z nich si čtenáři nekoupili, nýbrž je našli na veřejných místech, například v tělocvičně nebo na zastávce tramvaje. Na přebalu knihy má každá kniha samolepku s informací o tom, že kniha se zapojila do projektu Knihoběžník a má na tomto webu svůj profil. Na něm se čtenáři mohou dozvědět například její aktuální status, polohu, zdravotní stav, ale hlavně – její příběh a příběhy jejích předcházejících čtenářů.Ten, kdo knihu najde, si ji může vzít s sebou, kam jen chce – doufáme však, že co nejdále a na co nejnetradičnější místa, kde s ní zažije vzrušující chvíle. Kniha však není jeho. Když ji přečte, budeme rádi, když se s ostatními knihoběžníky podělí o své zážitky na tomto webu. Potom ji stačí jednoduše nechat někde, kde knihu znovu kdosi najde a bude pokračovat v psaní jejího životního příběhu. 

Poslechněte si

Knihoběžník: Cestujte za knihami!

Knihoběžnice zdolala Gerlachovský štít s Kavárnou a Platinou na srdci!

       

 S Hankou na vrcholu! 

       

Ivance Paštrnákové z Bratislavy, která si na svá bedra naložila vyzdvihnout knihy Zdeňka Hanky, GRATULUJEME!

 

Čtěte knihy a pište jejich příběh s Knihoběžníkem

Irena Menšíková

Tisíce knih byly rozmístěny po veřejných prostranstvích a v dostupných budovách, aby je mohli čtenáři najít, přečíst, doplnit jejich příběh a poslat dále. Láká projekt Knihoběžník na novou hru, která má objevitelům přinést kromě požitku z knihy i možnost podílet se na jejím osudu.

Brno - Geocaching je moderní hra o honbě za pokladem, spojuje turistický výlet s radostí z objevování a seznamuje lidi z celého světa. Knihoběžník by se dal považovat za jeho mladšího bratra. Kešku - pomyslný poklad - tady zastupuje kniha, která není záludně schovaná, naopak by její hledání mělo být co nejjednodušší. Hledač, neboli knihoběžník, po objevení knihy zadá její údaje na webové stránky a dá tak světu vědět, že je zabraná. Jakmile ji dočte, napíše příběh, který s ním prožila a schová ji zase na další místo. Takhle knihy sbírají kilometry a ty nejzcestovalejší jich mají přes dvacet tisíc. Knihy mají už od začátku neobyčejný příběh. Žádnou z nich si totiž čtenáři nekoupili, ale našli je na nejrůznějších veřejných místech, od tělocvičny až po zastávku tramvaje a na další zajímavá místa je zase schovávají.Rozmístění knih naleznete na mapě na webových stránkách, kde můžete i zkontrolovat, zda je kniha zrovna k mání. Jestli ano, tak už nic nebrání tomu se na vybrané místo vydat a knihu objevit. Na přebalu je označená samolepkou, informující, že je zapojená do projektuKnihoběžník a je tedy možné si ji vypůjčit.

Kdo je knihoběžník?

Knihoběžník není obyčejný čtenář. Knihoběžník nejen čte knihy, ale píše i jejich příběhy. Věříme, že každá kniha má dva příběhy. Jeden napsal do jejího nitra spisovatel, druhý můžeš napsat ty spolu s ostatními.