KONTAKT

S cílem podpořit mé knihy, jejich vydávání a zájem o ně, tuto webovou stránku založila paní Hanička Juričková, která v dané době pracovala v TV-Brno. Za myšlenku samotnou, za její spuštění a v počátku i provoz, jí patří můj obrovský dík. Kromě toho velmi účinně mi pomohla knihy propagovat různými cestami a jejich medializací. 

Můj opravdový a upřímný dík patří také Ivance Paštrnákové, která mi pomáhala objevovat Facebook, radit si s ním a otevřela knížkám dveře do Knihobežníku a ke slovenským čtenářům. 

Živým nervem mého knižního zázemí je paní Jitka Kejřová, profesí stomatologická asistentka a zájmem zakladatelka a majitelka nakladatelství V Ráji. Pragensie pocházející z toho nakladatelství jsou bezesporu špičkou v oboru. Bez Jitky by mnohé z mých knížek vůbec nevyšly. Právě ona, se skupinou dalších našich úžasných společných přátel, věří ve smysluplnost mého psaní.

Cestu mezi školáky postavám mých knih nasměrovaly učitelka paní Radka Jakubíčková, které vděčím za velmi fundované recenze a rozhovory a ředitelka školy v Oseku nad Bečvou vpravdě úžasná paní Zuzana Kotíková, osobnost, která vedle naplňování své profese řídí firmu.

Vím o jednom Světě, který je docela jiný, než ten, v němž se denné pohybujeme. Nejen to, já znám bytost, která klíče od tohoto Světa má. Pošeptám Vám, kdo to je. Nevidí nás nikdo? Tedy paní Markéta Vydrová. Nejlépe se v něm pohybují děti a já si hluboce vážím toho, že jsem byl do tohoto Světa přizván. Tiše a v úctě se seznamuji s postavičkami, které ten Svět zabydlely. Možná skřítek Šalvěj by Vám mohl být průvodcem, jen našlapujte opatrně a s citem, protože takových báječných pohádkových Světů ubývá. Díky, paní Markétko za to, že jste vdechla život postavičkám příběhu Tajemství pod Duhovákem.

Vážím si upřímně a z celého srdce přízně každého z Vás, kterým mé knížky dělají radost a potěšení. Děkuji za to, že si s Vámi mohu prostřednictvím literárních postav povídat.

Můj dominantní dík náleží mé ženě Haničce, která mé tvorbě věří celým srdcem - a odpovědně prohlašuji, že je po čertech dobře sečtělá. Velmi pevné zázemí mi tvoří i obě naše dcery, vždyť byly prvními posluchačkami, když jsem literární brk dobrušoval formou ztřeštěných příběhů, vyprávěných na dobrou noc nebo v podobě udivujících scénářů pro pimprlové divadlo.

Děkuji Vám všem, ten závazek psát dobře právě pro Vás, moje milé čtenářky a milí čtenáři, je právě tak nelehké naplnit jako je to krásné.

ZH

OBJEDNÁVKY

Máte-li zájem o některou z knih, osvícení knihkupci by mohli mít nějaké výtisky nebo alespoň přinést informaci. Distribuce a zásobování jsou věcí jednotlivých nakladatelství a knihkupců. Alternativní adresy pro kontakt (správa stránek, jiný požadavek,...) mohou být na toto místo doplněny později. 

V Kanadě v současné době žádné své knihy navíc už nemám, ale mohu pomoci při jejich hledání. 

Děkuji a přeji Vám všem burcující kulturní zážitky nad knihami, ZH.

 

Volná trilogie (spíše pro čtenáře po záběhu)
Vezu husu v autobusu
Vezu kozu na povozu
Vezu ovce na lanovce 

je myšlena jako bibliofilská laskomina. Nelze ji koupit, stává se vzácným šperkem při zvláštních příležitostech. 

Pokud snad přece jen literární chtíč Vás přemůže, můžete zkusit napsat e-mail na níže uvedenou adresu. Po psychologickém testu a udržení jedenácti fernetů v organismu, dílo může být teoreticky uvolněno, pokud ještě někde je.

Kontakt  stranky@zdenekhanka.cz 

Možnosti získání knih:

Obecně spolehlivě fungující cestou jsou internetová knihkupectví, zde jsou uvedena dvě z nich.

KOSMAS objednávání 

KNIHY ABZ

A někdy přijde úroda z on line antikvariátů, určitě stojí za to do vln Internetu zanořit čeřen. Níže připojuji kontakty na příslušná nakladatelství

 Nakladatelství Mezera, dnes už zaniklé, snad antikvariát.

 TRITON anebo v knihkupectvích

 PIKOLA (Euromedia) anebo v knihkupectvích, (Luxor,...)

 EMINENT

 Mezera, už neexistuje. Antikvariáty?

 ALBATROS 

 ALPRESS   Rádi vyjdou vstříc 

 MLADÁ FRONTA Tu a tam zabloudí do antikvariátu.

 zaniklá Mezera

 INKITT k dispozici zdarma ke čtení on line

 GEMMA 89 

 LYNX celý náklad trilogie byl rozebrán během Světa knihy 2019. Přesto stojí za to kontaktovat tyto stránky. 

 LYNX

 LYNX

 ALPRESS 

 ALPRESS 

 ŽAKET

 neexistující Mezera

 dosud nevyšlo

 dosud nevyšlo

 dosud nevyšlo

 dosud nevyšlo

 dosud nevyšlo

Kontaktní formulář

Na tomto místě nás můžete kontaktovat.

Time flies, but you are the pilot

 

Zdeněk Hanka

Zdeněk Hanka,  český spisovatel, pohotovostní specialista a profesionální instruktor, St. John Ambulance v Calgary v Kanadě.

Kniha návštěv

Robert napsal
Zdravím,dnes ráno som vás počul rozprávať v rádií,zaujímavo a pútavo a určite si vašu knihu niektorú prečítam,lebo tak ako rozprávate,tak určite aj dobre píšete,želám Vám slnko v duši a pekné dni,nech máte vždy dosť chuti na písanie.
Blanka S. napsal
Milý pane Zdeňku, jsem nadšená, děj Vašich příběhů je nesmírně poutavý. Na knize Partitura pro srdce obdivuji hlavního hrdinu, že přes všechny těžkosti, které mu život přichystal, si zachoval pozitivní náhled na svět a na úkor svého pohodlí a zdraví dokázal pro svoji rodinu vybudovat zázemí v cizí zemi. Vaše knihy se staly mými vzácnými společníky, přináší potěšení, napětí a také poučení. Děkuji
Jitka Kejřová napsal
Právě vyšel skvělý román nejen pro ženy. Střípek malachitu od známého českého autora Zdeňka Hanky, který žije v Kanadě, vydaný úspéšným nakladatelstvým Alpress.Říjen je mésíc plný nejen zbarvujíciho se listí, ale , i bohaté knižní tvorby a zárověň to je čas, kdy už musíme myslet i na vánoční dárky. Toto je právě ta kniha, která udělá radost, neboť je psaná brilantní češtinou s citem,láskou, poučením, moudrostí a pokorou.Tyto vlastnosti bezesporu autor má a proto se Střípek malachitu čte jedním dechem a nit příbéhu nám dává najevo, že nikdy nikdo nevíme co se nám ze dne na den múže stát a změnit. Luxusní život páru dvou lidí se zvrhne v noční můru.Přibeh končí nepředvídatelným koncem. Je to čtení , které vás vtahne i kdyby jste nechteli.Posuďte sami. Doporučuji, nebudete litovat!
Jana K. napsal
Dobrý den, pane Zdeňku, zdravím Vás z jižní Moravy z Velkých Bílovic. Těším se na Vaši novou knížku. Všechny, které jsem doposud přečetla, se mi moc líbily. Přeju Vám krásné Velikonoce. Jana
Irena Kolářová napsal
Pane Hanko, dočetla jsem Hedvabný řetěz. Děkuji za příběh končící radostně, i když ta radost je schovaná za notnou dávku smutku, kterou si málkodo dokáže představit, když nezažil, četl se hezky. Pište dál.
Hádej napsal
Máťo, Gymnázium Na Pražačce, chmely, kytara - ty starý průseráři! Chybíš! Je fajn, že ještě držíš pohromadě. Píšeš skvěle, vydávej víc, číst se to fakticky dá, klidně se nafoukni, jde to. A teď nějakou veselou příhodu z natáčení. Piva.
J. Plicková napsal
Kdo si dokáže najít cestu neprůhledným prachem dnes vydávaných knih, nalezne trvalou a skutečně hodnotnou literaturu. Takového spisovatele jsem objevila ve Vás. Kresba postav, stavba příběhů a brilantní práce s jazykem jsou prvotřídní. Přitom témata jsou jiná a pokaždé zásadní. Je zcela unikátní, že Váš hlavní hrdina může vstoupit do příběhu tiše, jemně a téměř vysunutý do zámezí. Tím Vaše nejnovější kniha Dopis do ticha dokazuje, že jste spisovatel vymykající se zažité šabloně. Tím, že neidentifikujete, kdo má stát na piedestalu hlavního hrdiny s praporem v ruce, naznačujete, že hlavní postavou může být i ta, která do děje téměř nezasahuje a promluví do příběhu tichým, ale zásadním hlasem až ve finále. Z takové smeče se rozbuší srdce. Výjimečná kniha a výjimečný autor.
Lucie Holzerová napsal
Omlouvám se *Severně od šedesáté páté :)
Lucie Holzerová napsal
Dobrý den, nebo spíš dobrý večer? V ČR je osm hodin večer, tak za mě dobrý večer. Takže ještě jednou... Dobrý večer pane Hanko, jsem žákyní 8.třídy základní školy Oseku nad Bečvou. Chtěla jsem se vyjádřit k vašim knihám. Ne, nebojte se. Nebudu Vám je kritizovat, jenom chválit:). Vaši tvorbu knih miluju. Líbí se mi, jak ty Vaše knížky umí úplně rozvíjet fantazii. I když nejsem moc velký čtenář, stejně mě donutilo si přečíst Hedvábný řetěz. Nejlepší kniha, kterou jsem zatím četla. Chystám se také číst knihu Západně od šedesáté páté. Slyšela jsem na ní plno pozitivních názoru, tak si myslím, že bude stejně úžasná jako ostatní. Chtěla bych si také koupit Vaší novou knížku, určitě bude také hodně o vaší představivosti. Doufám, že jsem Vás aspoň trošku potěšila mým názorem. Moc se těším, až nás zase přijedete navštívit do naší školy, nebo až budeme zase volat přes Skype během nějakého programu ve škole. Mějte se krásně s pozdravem Lucie Holzerová.
Jana Mužíková napsal
Pane Hanko, Vaše kniha Hedvabný řetěz je úžasná četla jsem ji velmi moc ráda sama od sebe .Nejsem moc velká čtenářka ale Hedvabný řetěz je prostě úžasný !!! S pozdravem Jana Mužíková žákyně 8.třídy Zš a Mš Osek nad Bečvou
Je-li dnes středa, co bude zítra?
Stránka: 1234