KONTAKT

S cílem podpořit mé knihy, jejich vydávání a zájem o ně, tuto webovou stránku založila paní Hanička Juričková, která v dané době pracovala v TV-Brno. Za myšlenku samotnou, za její spuštění a v počátku i provoz, jí patří můj obrovský dík. Kromě toho velmi účinně mi pomohla knihy propagovat různými cestami a jejich medializací. 

Můj opravdový a upřímný dík patří také Ivance Paštrnákové, která mi pomáhala objevovat Facebook, radit si s ním a otevřela knížkám dveře do Knihobežníku a ke slovenským čtenářům. 

Živým nervem mého knižního zázemí je paní Jitka Kejřová, profesí stomatologická asistentka a zájmem zakladatelka a majitelka nakladatelství V Ráji. Pragensie pocházející z toho nakladatelství jsou bezesporu špičkou v oboru. Bez Jitky by mnohé z mých knížek vůbec nevyšly. Právě ona, se skupinou dalších našich úžasných společných přátel, věří ve smysluplnost mého psaní.

Cestu mezi školáky postavám mých knih nasměrovaly učitelka paní Radka Jakubíčková, které vděčím za velmi fundované recenze a rozhovory a ředitelka školy v Oseku nad Bečvou vpravdě úžasná paní Zuzana Kotíková, osobnost, která vedle naplňování své profese řídí firmu.

Vím o jednom Světě, který je docela jiný, než ten, v němž se denné pohybujeme. Nejen to, já znám bytost, která klíče od tohoto Světa má. Pošeptám Vám, kdo to je. Nevidí nás nikdo? Tedy paní Markéta Vydrová. Nejlépe se v něm pohybují děti a já si hluboce vážím toho, že jsem byl do tohoto Světa přizván. Tiše a v úctě se seznamuji s postavičkami, které ten Svět zabydlely. Možná skřítek Šalvěj by Vám mohl být průvodcem, jen našlapujte opatrně a s citem, protože takových báječných pohádkových Světů ubývá. Díky, paní Markétko za to, že jste vdechla život postavičkám příběhu Tajemství pod Duhovákem.

Vážím si upřímně a z celého srdce přízně každého z Vás, kterým mé knížky dělají radost a potěšení. Děkuji za to, že si s Vámi mohu prostřednictvím literárních postav povídat.

Můj dominantní dík náleží mé ženě Haničce, která mé tvorbě věří celým srdcem - a odpovědně prohlašuji, že je po čertech dobře sečtělá. Velmi pevné zázemí mi tvoří i obě naše dcery, vždyť byly prvními posluchačkami, když jsem literární brk dobrušoval formou ztřeštěných příběhů, vyprávěných na dobrou noc nebo v podobě udivujících scénářů pro pimprlové divadlo.

Děkuji Vám všem, ten závazek psát dobře právě pro Vás, moje milé čtenářky a milí čtenáři, je právě tak nelehké naplnit jako je to krásné.

ZH

OBJEDNÁVKY

Máte-li zájem o některou z knih, osvícení knihkupci by mohli mít nějaké výtisky nebo alespoň přinést informaci. Distribuce a zásobování jsou věcí jednotlivých nakladatelství a knihkupců. Alternativní adresy pro kontakt (správa stránek, jiný požadavek,...) mohou být na toto místo doplněny později. 

V Kanadě v současné době žádné své knihy navíc už nemám, ale mohu pomoci při jejich hledání. 

Děkuji a přeji Vám všem burcující kulturní zážitky nad knihami, ZH.

 

Volná trilogie (spíše pro čtenáře po záběhu)
Vezu husu v autobusu
Vezu kozu na povozu
Vezu ovce na lanovce 

je myšlena jako bibliofilská laskomina. Nelze ji koupit, stává se vzácným šperkem při zvláštních příležitostech. 

Pokud snad přece jen literární chtíč Vás přemůže, můžete zkusit napsat e-mail na níže uvedenou adresu. Po psychologickém testu a udržení jedenácti fernetů v organismu, dílo může být teoreticky uvolněno, pokud ještě někde je.

Kontakt  stranky@zdenekhanka.cz 

Možnosti získání knih:

Obecně spolehlivě fungující cestou jsou internetová knihkupectví, zde jsou uvedena dvě z nich.

KOSMAS objednávání 

KNIHY ABZ

A někdy přijde úroda z on line antikvariátů, určitě stojí za to do vln Internetu zanořit čeřen. Níže připojuji kontakty na příslušná nakladatelství

 Nakladatelství Mezera, dnes už zaniklé, snad antikvariát.

 TRITON anebo v knihkupectvích

 PIKOLA (Euromedia) anebo v knihkupectvích, (Luxor,...)

 EMINENT

 Mezera, už neexistuje. Antikvariáty?

 ALBATROS 

 ALPRESS   Rádi vyjdou vstříc 

 MLADÁ FRONTA Tu a tam zabloudí do antikvariátu.

 zaniklá Mezera

 INKITT k dispozici zdarma ke čtení on line

 GEMMA 89 

 LYNX celý náklad trilogie byl rozebrán během Světa knihy 2019. Přesto stojí za to kontaktovat tyto stránky. 

 LYNX

 LYNX

 ALPRESS 

 ALPRESS 

 ŽAKET

 neexistující Mezera

 dosud nevyšlo

 dosud nevyšlo

 dosud nevyšlo

 dosud nevyšlo

 dosud nevyšlo

Kontaktní formulář

Na tomto místě nás můžete kontaktovat.

Time flies, but you are the pilot

 

Zdeněk Hanka

Zdeněk Hanka,  český spisovatel, pohotovostní specialista a profesionální instruktor, St. John Ambulance v Calgary v Kanadě.

Kniha návštěv

Marina napsal
Rada by som sa podelila o môj zážitok z prečítanej knihy Severně od šedesáté páté. Autor znova nesklamal. Dokáže veľmi strhujúco vtiahnuť čitateľa do príbehu, ktorý sa mu v tomto prípade podarilo veľmi pekne vygradovať. Vďaka nemu som sa úplne vcítila do toho, aké je to zostať úplne ticho a sám. Sám odkázaný na seba a technické vybavenie, ktoré nemôže zlyhať. Podarilo sa mu preniesť ma do záchranárskeho auta a všetko prežívať s hrdinom príbehu Richardom. Do momentu keď ste široko ďaleko sám. Nikto len vy a príroda. Vy a – 70 stupňov celzia vonku. Knihu som nedokázala odložiť z rúk až kým som ju neprečítala celú. Odkaz z tejto knihy je však ďaleko hlbší. Odporúčam prečítať každému kto i len trochu miluje literatúru. Myslím, že príbeh je vo veľkej miere inšpirovaný skutočnosťou v podmienkach na severe Kanady. Pán Hanka je pre mňa spisovateľ s veľkým S. Je to veľký človek, ktorý rozhodne má svetu čo povedať. Ďakujem.
Laurie McCane napsal
There are several writers, that I love. You've just become one of them exceeding my highest expectations. Your book Swing for the Heart is a masterpiece of literature, and I would like to read all of your books. Maybe this is why I'll start to learn Czech. You are an exceptional writer. Thank you, L.
Marcela Richterová napsal
Vážený pane Hanko,na úvod bych se chtěla představit a myslím,že postačí jen to ,když řeknu ,že jsem z Oseku nad Bečvou,ze třídy,kde na vás padla otázka ,jestli píšete jak Mozart ,nebo Beethoven. Vybrala jsem si knížku Hedvábný řetěz,který mě velmi silně poznamenal. Pamatuji si snad každý okamžik malé Naemy,která na svůj věk,pobrala víc rozumu,než leckteré malé dítě v její věkové kategorii. Přiznávám se ,že pro mě je nejtěžší,prokousat se úvodem,ale u téhle knížky to stálo opravdu za to. Když jsem dočítala poslední stránky,kde malá Naema ,měla hovor s Paní Sirou,hnaly se mi slzy do očí. Jen mě mrzelo ,že ten konec zůstal otevřený a tím to bych vás chtěla požádat ,jestli by jste nechtěl napsat pokračování malé hrdinky Naemy. Moc děkuji.Tahle knížka,mi otevřela oči a udělala hluboký šrám do mého srdce. Ještě jednou velké dík. S pozdravem M. a celá devátá třída.
Radka J. napsal
Pane Hanko, jsou knihy, které kolem člověka pouze proletí. Pak takové, jejichž slova se dotknou nitra člověka, pročistí jej a zmizí. A konečně takové, které se dotknou srdce a posunou člověka v životě dál. Zůstane po nich stopa. To proto, že jsou psány srdcem. Sem řadím Vaše knihy. Četla jsem jich zatím jen pět, ale každá mě velmi silně oslovila. Děkuji.
Věrka Fabiánová napsal
Vyluštění kvízu z oddílu Otázky, úvahy...naživo / Haló člověče / Kdo je kdo - Najdi pět rozdílů: 1) Zdeněk Hanka si při výkonu zpívá, Sisyfos nadává 2) Zdeněk Hanka ví, že takto by nikam nedošel, Sisyfos znovu a znovu jde cestou omylu 3) Zdeněk Hanka hledí vpřed, Sisyfos civí do země. 4) Zdeněk Hanka přinutil sám sebe, Sisyfos byl přinucen. 5) Zdeněk Hanka má lepší slipy než Sisyfos.
Cindy Jensen napsal
Capek, Hasek, Kundera, Havel are writers who co-determine the direction of World literature and elevate it. Zdenek Hanka is one of them and Swing for the Heart is proof
Lenka Majerová napsal
Knížky si velmi pečlivě vybírám. Knihu Severně od šedesáté páté mi doporučila kamarádka a moc dobře udělala. Vymykáte se šedivé nabídce "literatury", která se v současnosti lisuje jako na běžícím pásu. Jste totiž skutečný spisovatel. Za padesát let budete v učebnicích mezi největšími klasickými autory.
Míla Novotná napsal
Milý pane Hanko, mám ráda Vaše fejetony (Blog). Je z nich zřejmé, že musíte být dobrý a moudrý člověk. Navíc se mi líbí Vaše čeština. Proto i Vaše knihy zůstanou trvalou součástí hodnotného literárního fondu a jejich čas teprve přijde, protože míří dopředu. Až poletíte zase do České republiky, prosím Vás, dejte vědět předem s náležitým předstihem, pokud to bude možné, a na této stránce. Ráda přijdu na jakýkoli Váš literárně diskusní pořad. Jste výjimečný člověk.
JStraka napsal
Je to pokaždé ztráta pro Českou republiku, když ji musí opustit schopní, vzdělaní a talentovaní lidé. Je to o to smutnější, že se snaží vytvořit dobré jméno své zemi ve světě a přitom v Česku jsou víceméně ignorováni. Spisovatel Zdeněk Hanka je toho živým příkladem. Přeji Vám, pane Hanko, abyste se svého docenění dožil Vy a ne až Vaši vnukové.
LidaP napsal
Viděla jsem Vás v pořadu Všechnopárty. Miluju Vaše knihy a teď jsem se přesvědčila, že jste skvělý a velmi pohotový společník. Vím, že jste napsal mnohem více knih, než kolik se jich vydalo. Myslím, že jste hanebně nedoceněný spisovatel. Tak už to u nás bývá.
Napište číslo 100 slovem
Stránka: 1234