KONTAKT

S cílem podpořit mé knihy, jejich vydávání a zájem o ně, tuto webovou stránku založila paní Hanička Juričková, která v dané době pracovala v TV-Brno. Za myšlenku samotnou, za její spuštění a v počátku i provoz, jí patří můj obrovský dík. Kromě toho velmi účinně mi pomohla knihy propagovat různými cestami a jejich medializací. 

Můj opravdový a upřímný dík patří také Ivance Paštrnákové, která mi pomáhala objevovat Facebook, radit si s ním a otevřela knížkám dveře do Knihobežníku a ke slovenským čtenářům. 

Živým nervem mého knižního zázemí je paní Jitka Kejřová, profesí stomatologická asistentka a zájmem zakladatelka a majitelka nakladatelství V Ráji. Pragensie pocházející z toho nakladatelství jsou bezesporu špičkou v oboru. Bez Jitky by mnohé z mých knížek vůbec nevyšly. Právě ona, se skupinou dalších našich úžasných společných přátel, věří ve smysluplnost mého psaní.

Cestu mezi školáky postavám mých knih nasměrovaly učitelka paní Radka Jakubíčková, které vděčím za velmi fundované recenze a rozhovory a ředitelka školy v Oseku nad Bečvou vpravdě úžasná paní Zuzana Kotíková, osobnost, která vedle naplňování své profese řídí firmu.

Vím o jednom Světě, který je docela jiný, než ten, v němž se denné pohybujeme. Nejen to, já znám bytost, která klíče od tohoto Světa má. Pošeptám Vám, kdo to je. Nevidí nás nikdo? Tedy paní Markéta Vydrová. Nejlépe se v něm pohybují děti a já si hluboce vážím toho, že jsem byl do tohoto Světa přizván. Tiše a v úctě se seznamuji s postavičkami, které ten Svět zabydlely. Možná skřítek Šalvěj by Vám mohl být průvodcem, jen našlapujte opatrně a s citem, protože takových báječných pohádkových Světů ubývá. Díky, paní Markétko za to, že jste vdechla život postavičkám příběhu Tajemství pod Duhovákem.

Vážím si upřímně a z celého srdce přízně každého z Vás, kterým mé knížky dělají radost a potěšení. Děkuji za to, že si s Vámi mohu prostřednictvím literárních postav povídat.

Můj dominantní dík náleží mé ženě Haničce, která mé tvorbě věří celým srdcem - a odpovědně prohlašuji, že je po čertech dobře sečtělá. Velmi pevné zázemí mi tvoří i obě naše dcery, vždyť byly prvními posluchačkami, když jsem literární brk dobrušoval formou ztřeštěných příběhů, vyprávěných na dobrou noc nebo v podobě udivujících scénářů pro pimprlové divadlo.

Děkuji Vám všem, ten závazek psát dobře právě pro Vás, moje milé čtenářky a milí čtenáři, je právě tak nelehké naplnit jako je to krásné.

ZH

OBJEDNÁVKY

Máte-li zájem o některou z knih, osvícení knihkupci by mohli mít nějaké výtisky nebo alespoň přinést informaci. Distribuce a zásobování jsou věcí jednotlivých nakladatelství a knihkupců. Alternativní adresy pro kontakt (správa stránek, jiný požadavek,...) mohou být na toto místo doplněny později. 

V Kanadě v současné době žádné své knihy navíc už nemám, ale mohu pomoci při jejich hledání. 

Děkuji a přeji Vám všem burcující kulturní zážitky nad knihami, ZH.

 

Volná trilogie (spíše pro čtenáře po záběhu)
Vezu husu v autobusu
Vezu kozu na povozu
Vezu ovce na lanovce 

je myšlena jako bibliofilská laskomina. Nelze ji koupit, stává se vzácným šperkem při zvláštních příležitostech. 

Pokud snad přece jen literární chtíč Vás přemůže, můžete zkusit napsat e-mail na níže uvedenou adresu. Po psychologickém testu a udržení jedenácti fernetů v organismu, dílo může být teoreticky uvolněno, pokud ještě někde je.

Kontakt  stranky@zdenekhanka.cz 

Možnosti získání knih:

Obecně spolehlivě fungující cestou jsou internetová knihkupectví, zde jsou uvedena dvě z nich.

KOSMAS objednávání 

KNIHY ABZ

A někdy přijde úroda z on line antikvariátů, určitě stojí za to do vln Internetu zanořit čeřen. Níže připojuji kontakty na příslušná nakladatelství

 Nakladatelství Mezera, dnes už zaniklé, snad antikvariát.

 TRITON anebo v knihkupectvích

 PIKOLA (Euromedia) anebo v knihkupectvích, (Luxor,...)

 EMINENT

 Mezera, už neexistuje. Antikvariáty?

 ALBATROS 

 ALPRESS   Rádi vyjdou vstříc 

 MLADÁ FRONTA Tu a tam zabloudí do antikvariátu.

 zaniklá Mezera

 INKITT k dispozici zdarma ke čtení on line

 GEMMA 89 

 LYNX celý náklad trilogie byl rozebrán během Světa knihy 2019. Přesto stojí za to kontaktovat tyto stránky. 

 LYNX

 LYNX

 ALPRESS 

 ALPRESS 

 ŽAKET

 neexistující Mezera

 dosud nevyšlo

 dosud nevyšlo

 dosud nevyšlo

 dosud nevyšlo

 dosud nevyšlo

Kontaktní formulář

Na tomto místě nás můžete kontaktovat.

Time flies, but you are the pilot

 

Zdeněk Hanka

Zdeněk Hanka,  český spisovatel, pohotovostní specialista a profesionální instruktor, St. John Ambulance v Calgary v Kanadě.

Kniha návštěv

Michaela Laurincová z Prievidze napsal
Autor znova nesklamal. Dokáže veľmi strhujúco vtiahnuť čitateľa do príbehu, ktorý sa mu v tomto prípade podarilo veľmi pekne vygradovať. Vďaka nemu som sa úplne vcítila do toho, aké je to zostať úplne ticho a sám. Sám odkázaný na seba a technické vybavenie, ktoré nemôže zlyhať. Podarilo sa mu preniesť ma do záchranárskeho auta a všetko prežívať s hrdinom príbehu Richardom. Do momentu keď ste široko ďaleko sám. Nikto len vy a príroda. Vy a – 70 stupňov celzia vonku. Knihu som nedokázala odložiť z rúk až kým som ju neprečítala celú. Odkaz z tejto knihy je však ďaleko hlbší. Odporúčam prečítať každému kto i len trochu miluje literatúru. Myslím, že príbeh je vo veľkej miere inšpirovaný skutočnosťou v podmienkach na severe Kanady. Pán Hanka je pre mňa spisovateľ s veľkým S. Je to veľký človek, ktorý rozhodne má svetu čo povedať. Ďakujem.
Jitka Kejřová, nakladatelství V Ráji napsal
Dobrý den vážený pane doktore, úplnou náhodou jsem vás objevila na internetu a jsem potěšena, že vás mohu pozdravit z Prahy. Často vzpomínáme s paní doktorkou Dášou na krásné časy prožité na poliklinice v Táborské pod vaším vedením. Již patnáct let podnikáme v zubní ordinaci na Budějovické ul. a zároveň pokračujeme v nakladatelské činnosti. Zdravíme vás a přejeme hodně úspěchů ve vaší tvorbě Jitka a Dáša jitka.vraji@seznam.cz
ZuzaMaj napsal
Vážený pane Hanko, patříte mezi nejlepší české spisovatele. Líbi se mi Váš jazyk, líbí se mi obsah Vašich románů a jejich myšlenka. Vracíte české literatuře vysokou úroveň českých klasických spisovatelů.
Deni O. napsal
Hezký den pane Hanko, Vaši knížku Partitura mne půjčila Miska L. z Prievidzi a musím říct, že jsem si jí s radostí a občasným letmým pohledem na Bojnický zámok přečetla a s jejími hrdiny se i na základě svých zahraničních životních zkušeností ztotožnila. Děkuji za dobrou knížku :-)
Michaela z Prievidze napsal
Pán Hanko! Už opakovane niekoľký krát ste ma veľmi milo prekvapili svojím písaním. Vaše knihy sa čítajú veľmi príjemne a zanechávajú vo mne dlho úžasný pocit. Pocit, ako keby som ten príbeh prežila. Píšete, mne zrozumiteľným a sympatickým spôsobom, píšete tak ľudsky, vnímavo, inteligentne s toľkou láskou, že ma zatvorenie knihy vždy nechá s toľkými emóciami. Odkaz pre vás. Píšte ďalej lebo takých autorov ako ste vy je už dnes veľmi málo a my ľudia potrebujeme presne takéto balzamy na dušu aké nám sprostredkujete prostredníctvom Vašich príbehov.
Anny Rebelka napsal

Jejku. Vidím rádobybásničku kterou znám.. Na blogu skutečného literáta a nevím jestli se červenám nebo jestli jsem bledá protože ji bude asi číst víc lidí než jen spřátelené blogerky které občas nahlédnou ke kolegyni.. 

Jejejej, děkuji.

Červenám se. Děkuji Zdeňku /to oslovení mám povolené,že.. /.Chtěla jsem napsat že si toho moc vážím. A taky čtu. / umím číííst.. :) .. /. A tak si tě vážím. Nejen jako literáta ale i jako člověka.

S úctou.

Anninka.

/ Anny Rebelka./ .

J. napsal

pane HANKO! pučil jsem si to s toho severu! Těch 65! Jen potřebuju vědět že to tam pořád je! Abych jsi nekupouval zbytečně letenku! Ten konec!

Sedlajda od Labe napsal

Milý pane Hanko, právě Vy jste tím zlomovým autorem, kvůli němuž jsem si pořídila čtečku. Děkuji Vám za podstatné obohacení mého literárního života. Vám přeji pevné zdraví a dostatek inspirace a nám Vaše další knížky.

Vaše jméno napsal

Lenka z Prahy

Milý pane Hanko, Vaše knížky jsou skvělé, mám všechny, které dosud vyšly.

Přeji Vám pevné zdraví a dostatek nápadů do dalšího psaní.

Zdravím Lenka z Letné

Marketa z Ottawy napsal

Takova spravna knizka ma cloveka zahrat u srdce, pobavit a dat mu neco k zamysleni. A to tyhle knizky hladce vsechno zvladaji.

Napište číslo 100 slovem
Stránka: 1234