Najdu tě!

V dramatickém příběhu Ticho nemá ozvěnu, adresovaném spíše mladým čtenářům, se dostane do kolize čistá a upřímná touha po uměleckém uplatnění se zákeřnou, zvrhlou záludností, skrytou v anonymitě Internetu. Hrdinka příběhu, který si velmi těsně podává ruku se skutečnými událostmi, se propadá pavučinou bezmocnosti do ztráty vlastní identity. Standardní postupy k její záchraně selhávají. Do odvážné hry, která má mladou dívku vrátit do života, vstupuje obyčejná lidská statečnost, důvtip a láska.

Autorské doušky

Najdu tě!

Nenechejme se mýlit. Takový byl původní název. Ten měl v sobě skrývat jednak hrozbu, varovný děsivý slib, adresovaný únosci.

Současně však tak laskavý příslib otce onesené dívky, který sám sebe a právě tak ji ujišťuje. Nicméně nakladatelství nenalezlo zalíbení a přišelů jsem s několika názvy alternativními. 

Název Ticho nemá ozvěnu byl až ten poslední. Měšl jsem za to, že po knížce Dopis do ticha už ticha bylo dost.

A právě tento název byl zvolen. Podstatné je, aby se knížka líbila čtenářům 

Po věku kojeneckém, batolecím, předškolním a školním přichází bouře. Lze ji interpretovat jako klackovitost, citovou rozcuchanost, paličatost, ale ve skutečnosti jde o hledání cesty ze sebe ven. Cesty nesevřené a nevymezené mantinely. Volný kůň, svobodně běžící tryskem krajinou nazdařbůh, nasávající nový, dosud nepoznaný vzduch nedbá na kompas a může snadno ztratit směr. S odstupem času se pak k sladké vzpomínce na bezstarostné třeštění mísí i jakýsi dík za to, že ten tehdejší cval napříč všemu v cestě přešel v klus a pak v bezpečný krok.

Otázkou zůstává, jak hluboká rána z času emocionální revolty je ještě přijatelnou součástí hry a jak bolavá zůstává neviditelná jizva.

Najdu tě!

Slovy čtenářů

Najdu tě!

... Kdybych si nepřečetl, že Zdeněk Hanka je profesí lékař, byl bych přesvědčen, že je to muzikant. Z několika jeho knih jeho silný vztah k hudbě vyzařuje. To považuji za pozitivní rys. 

Myslím, že je důležité, aby se právě tato kniha dostala do povědomí široké veřejnosti, zejména mládeže. Internet je skvělým pomocníkem, ale ve špatných rukou je nebezpečnou zbraní. Je to velmi čtivý a napínavý příběh, který se sice odehrává někde v Americe, ale autor jej napsal česky a pro české čtenáře a jistě věděl proč. 

Jakým způsobem se prolíná hudba s internetem ponechám otevřené. Vřele doporučuji mladým lidem i jejim rodičům a čtenářské obci v širokém smyslu....

...napínavý příběh plný skvělé hudby, která svou silou nakonec i symbolicky může být klíčem podaným v kritickém okamžiku.

Je to vůbec možné? Bohužel ano a začalo to tak nevinně. Dobré k zamyšlení, jak se občas necháváme lehce manipulovat...