Střípek malachitu

Střípek malachitu vychází v nakladatelství Alpress

Od 2. října 2017 si můžete Střípek malachitu díky nakladatelství Alpress přečíst také v klasické knižní podobě.

 

 

Lidé, kteří žijí na opačných pólech společnosti jsou přinuceni tragickou dopravní nehodou proniknout vzájemně hluboko do svých světů. Směs lží a pravdy, nenávisti a lásky, náhody a plánu, jsou hybnými prvky dramatu na obou stranách hřiště a nikoho nenechá na pochybách, že i přes svou absurditu jde o vývoj logický a reálný až po konečnou pointu. Příběh je životný a magnetizuje svou pravdivou psychologickou ambivalenci, kdy nenajdeme jednoznačně kladného ani jednoznačně záporného hrdinu a kdy se vážná linie střídá s komediální. Provokativní a dráždivý závěr nezapře Hankův rukopis.

Douška autora

Kniha Střípek malachitu

Brýle, kterými by člověk viděl do duše jiného člověka pořídit nelze, právě tak si nemůžeme opatřit takovou optiku, kterou bychom mohli vidět naši vlastní budoucnost. Ta do určité míry závisí na tom, jaké jsme do hry dostali karty. Někdy pouhé hození kostkou obrátí všechno naruby a proud nás žene docela jiným řečištěm, než byl někdejší pošetilý plán. Vůbec ne vytčené cíle na vzdáleném obzoru. Jsou to výlučně klíčové sekundy, které určují příští roky. 
Hrdinové příběhu Střípek malachitu prostřednictvím svých dramatických a nečekaně propojených osudů takové brýle na okamžik čtenáři propůjčí. 

                                                                               

Nahlédneme

wink