Vezu husu v autobusu

 

Tvůrci tohoto díla je distribuují uvážlivě a výlučně osobně jako literárně výtvarnou pochoutku. Náklad je omezený a knížku Vezu husu v autobusu nelze koupit. Jejím cílem je prozářit pozitivním jasem duši čtenářovu. Nechť poslouží výlučně dobré věci. 

Sbírka Vezu husu v autobusu

Jde o zcela unikátní práci z dílny Zdeňka Hanky. Knížku Vezu husu v autobusu nelze běžně koupit, přesto se může za určitých okolností do rukou čtenářů dostat. V každém případě, pokud dosavadní Hankovu tvorbu vnímáme jako autorův líc, pak zde vidíme projev jeho rubu. Možná je to ale právě naopak. Třeba právě v této útlé knížce můžeme nalézt kondenzovanou pravdu a překvapivou tvář Zdeňka Hanky.

A co na to pachatel?

 

Ve známé písni Josefa Grusse a E. F. Buriana se o chlupatém kaktusu zpívá, jako o zeleném kamarádovi. Na kaktusu je zvláštní i to, že rozkvete nečekaně a neplánovaně. Květ zazáří a často ještě dříve, než ho objevíte a zachytíte, opět zmizí. Podobné je to s těmito básničkami v nové knížce Vezu husu v autobusu. Je zvláštní a pozoruhodná právě tak jako květ kaktusu. Získat ji není snadné, protože není v prodeji. Možné to však je ...

                                                                                                                          

Máme se na co těšit