Vila v Rokli

Soubor tří psychologických povídek s absurdní pointou.  Vila v Rokli je horrorově laděný příběh z reálného života. Bylo, nebylo se opírá o autorovu znalost vědecké práce a odborného publikování. Příběh uniká na absurdní kolej ve smyslu Co kdyby... Třetí povídka Sicilská obrana si zahrává s účastí knihy o domácím lékařství v léčbě hypochondra. Pro obálku byla použita autorova olejomalba Pijanovo probuzení.

A co na to autor?

Vila v Rokli

Někde v prostoru Internetu se tento titul pohybuje jako Vila v Roku. Trochu jako Vila v Rockenrolu. Ale vím, čím to je. To ta grafická úprava obalu mohla zmást. Ostatně, je-li řeč o obalu, ten obraz jsem namaloval mnohem dřív než vznikla knížka. Nazval jsem jej tehdy Opilcovo probuzení. Měl jsem představu třetí hodiny ranní, kdy chlad před úsvitem zasáhne oslavence v parku a on procitne.

Jde o tři povídky na lehkou notu. Nečekejte na stránkách knížky vyřešení mezinárodních konfliktů nebo výklad zákona počtu zachování nukleonů při přeměně atomových jader působením fotonů. Jde o čtení na deku k vodě nebo naopak do deštivého dne, kdy je lepší zůstat pod střechou a zatopit si.

A po ruce mít Vilu v Rokli.                                          

                                                                                                                      

Nakoukneme do ní

A co na to čtenář?

1Verunka 

Nenápadná útlá knížka, která nezapře hankovský styl, smysl pro humor a nadsázku. Všechny tři povídky se čtou velice snadno za nimi zůstává příjemný pocit, jaký má zůstat po zavření knížky. Vyborné a rozhodně doporučuji.

OPILÉ PROBUZENÍ (DRUNKER'S AWAKE)/Zdeněk Hanka

Odpočinek na cestě letní nocí

Jaké knihy podle žánru máte nejraději?